Келих вина замінює годину занять спортом?

Винна аеробіка Вілла Тінта

У пресі можна знайти багато інформації про користь червоних вин. І можна побачити інформацію про результати дослідження канадських учених з університету Альберти, згідно з якими, келих червоного вина навіть здатний замінити годину заняття спортом! Чи всі так просто?

З точки зору дієтології, виноград цікавий в першу чергу своїми поліфенолами, а особливо флавоноїдами, які не синтезуються в організмі людини. Чим же вони цінні? В організмі людини поліфеноли контролюють і нормалізують процеси обміну речовин на клітинному рівні, а також проявляють антибактеріальні, антивірусні і антиоксидантні властивості.

Червоні вина Villa Tinta: мерло, каберне та одеський чорний

Вони ефективно боротися з вільними радикалами, які викликають численні захворювання і призводять до передчасного старіння. Поліфеноли необхідні при підвищеному фізичному і психічному навантаженні, при стресах, при несприятливій екології, при зниженому імунітеті, в літньому віці.

Поліфеноли не є водорозчинними сполуками, однак вони дуже добре розчиняються в етилені. Тому вживання свіжого винограду не здатна забезпечити надходження достатньої кількості цих важливих речовин. У процесі виробництва вони переходять у вино, при цьому зберігаючи свої корисні властивості.

Villa Tinta red wine
Червоні вина багаті на поліфеноли

Всесвітньо відомий french paradox – низький рівень серцево-судинних захворювань у французів, не дивлячись на засилля хлібо-булочних виробів, жирного м’яса і вершкового масла в традиційній французької гастрономії, безпосередньо пов’язаний з культурою щоденного споживання ними червоного вина.
 
Група дослідників (Gronbaek M., Muntwyler J., Gaziano J., Hoffmeister H., Hart C. та ін.) провівши дослідження за участю близько 300 тисяч людей, прийшли до висновку, що щоденне вживання 150-300 мл вина істотно знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань. У той же час збільшення дози збільшує ризик ускладнень наявних захворювань.

І все ж, келих вина не замінює годину занять спортом. Щоб не розчарувати любителів червоних вин і їх корисних властивостей, все ж зауважимо, що дослідження, про який йде мова, показало позитивний ефект ресвератролу, одного з поліфенольних компонентів вина, на нарощування м’язової маси і частоту серцевого ритму при фізичних навантаженнях … у мишей.

Odessa Black
Одеський чорний особливо цінний завдяки його вмісту поліфенольних сполук

Що ж тим краще для нас, людей, які можут отримувати поліфеноли в натуральному вигляді з червоними винами! А так як вживати будь-яке спиртне важливо в рамках розумного, то варто звернути увагу на концентрацію поліфенольних сполук в різних сортах, і тут більш ніж цікавий Одеський чорний з понад 300 мг даних речовин в келиху, проти 216 мг в середньому по червоним винам.

Підготовлено за матеріалами:
http://www.old.vinmoldova.md/
https://www.lemonde.fr/

Будь в курсі останніх новин, майбутніх подій та спеціальних пропозицій